Зав. відділенням – Яковенко Олег Костянтинович, 1977 року народження. Очолює відділення з 2009 року. Вища кваліфікаційна категорія, кандидат медичних наук. Загальний стаж 14 років, стаж по спеціальності 9 років.
Обладнання: кабінет УЗД та інвазивних методів діагностики та лікування (торакоцентез під контролем УЗД, бронхоскопія), лабораторія функціональних методів дослідження дихання (спірометрія з бронходилятаційним тестом, спітрометрія з навантаженням, моніторинг нічного апное сну, добовий моніторинг хронічного кашлю, визначення оксиду азоту, пульсоксиметрія), кабінет специфічної імунологічної діагностики та імунотерапії (імунобіологічна терапія, алерген-специфічна імунотерапія алергенами та алергоїдами), 7 палат для стаціонарного лікування хворих з пульмонологічною патологією які оснащені централізованою подачею киснем, небулайзерами, апаратом для неінвазивної вентиляції (СІРАР-терапія) для хворих з синдромом обструктивного апное та важкого перебігу ХОЗЛ у період загострення. Відділення оснащене відеоспостереженням інтернетом з WiFi. Ординаторська оснащена негатоскопом та комп’ютерною технікою для роботи з медичною документацією в електронному форматі.
Методики, які застосовують у відділенні: УЗД органів грудної клітки, торакоцентез під контролем УЗД, бронхоскопія з бронхоальвеолярним лаважем та біопсією спільно з торакальними хірургами та ендоскопістами, спірометрія з бронходилятаційним тестом, спірометрія з навантаженням, моніторинг нічного апное сну, добовий моніторинг хронічного кашлю, визначення оксиду азоту, пульсоксиметрія, імунобіологічна терапія імунних захворювань та алерген-специфічна імунотерапія алергенами та алергоїдами алергічної патології органів дихання, киснева терапія за допомогою централізованої подачі кисню та через кисневий концентратор, небулайзерна терапія, неінвазивна вентиляція (СІРАР-терапія) синдрому апное та важкого ХОЗЛ, цифрова рентгенографія та комп’ютерна томографія органів грудної клітки, галотерапія.
У відділенні проводиться наукова робота по пульмонології, завідувачем відділення опубліковано 25 наукових статей (в т. ч. методичних рекомендацій) у вітчизняних та закордонних виданням з виступами на науково-практичних конференціях, конгресах та симпозіумах.
На базі відділення знаходиться міжнародний центр клінічних досліджень по пульмонології, займаючись дослідженням бронхіальної астми, ХОЗЛ, пневмонією та іншою хронічною патологією згідно правил GCP та вимог ДЕЦ МОЗ України.
Перспективи розвитку відділення: Фібробронхоскопія з трансбронхіальною біопсією легень.