Хіміотерапевтичне відділення є одним з основних компонентів комбінованого лікування онкохворих. Враховуючи розширення показів до хіміотерапії, появу нових хіміопрепаратів, необхідністю комплексних підходів до лікування хворих на злоякісних пухлини з ініціативи головного лікаря ВОКЛ Сидора І.М. та за підтримки обласного управління охорони здоров’я у 2003 році було організовано відділення хіміотерапії на 10 ліжок при ВОКЛ. Хіміотерапевтичне відділення має в своєму складі цілодобовий стаціонар . Процедурний кабінет облаштований вентиляційними системами, при необхідності тривалого застосування хіміотерапевтів (роками) введення препаратів здійснюється зо допомогою імплантованої порт-системи. Хіміотерапевтичний відділ здіснює сучасне системне медикаментозне лікування онкологічних хворих Волинської області. У відділенні проводиться наступне лікування – неоад′ювантна хіміотерапія, ад′ ювантна хіміотерапія, комбінована хіміотерапія, імунотерапія, гормонотерапія, таргентна терапія. Порядок звернення та направлення пацієнтів на лікування в хіміотерапевтичне відділення поступають пацієнти з інших лікувальних закладів з направленям лікаря-онклога, диспансерно-поліклінічного та стаціонарних відділень ВОКЛ, пацієнти із встановленим морфологічно верифікованим діагнозом злоякісного новоутворення, які мають показання і не мають протипоказань до проведення цитостатичного медикаментозного лікування.
Протипоказання для направлення до хіміотерапевтичного відділення :
Показання для направлення до хіміотерапевтичного відділення :
Загальні показання –неоплазії, при яких ефективність застосування ад′ювантної хіміотерапії є доведеною.
Паліативна хіміотерапія загальні показання –розвинутий пухлинний процес, котрий є добре чутливий до ХТ, наявність супутньої патології, що перешкоджає застосуванню протоколів радикального лікування в повному обсязі.
Інформація для пацієнтів амбулаторний консультативний прийом онкологічних хворих проводиться в кабінеті №127 за графіком роботи амбулаторно рекомендовано- раз на тиждень робити заг. аналіз крові у онколога ЦРЛ за місцем проживання при падінні рівня лейкоцитів нижче 2.0/застосовувати колонієстимулюючі фактори при нудоті –(осетрон, ондосетрон по 1т-2р/день можна метаклорпомід 2.0 в,м 2-3р на день при проносі (ніфуроксазид по 2т-4р/день, лінекс по схемі при підвищенні т. тіла вище 38 Сº почати антибіотикотерапію- по узгоженню з лікуючим лікарем об′єм рідини для пиття –не менше 2/л на добу при появі гемороїдального синдрому- (носові кровотечі, кровохаркання і ін. почати гемостатичну терапію (по узгодженню з лікуючим лікарем) при закрепах — дуфалак, можна мікроклізми. При стоматиті (набряк, виразки слизової порожнини рота) – орасепт, гівалекс, стоматидин. Перед кожним курсом хіміотерапії робити-заг. аналіз крові, за. ан сечі, біох. аналіз крові, коагулограма, ЕКГ. ФГДскопія перед початком лікування (в подальшому 1раз в 6 міс.) –якщо немає патології, ЕХОКС перед початком лікування (в падальшому 1раз в 3 міс.). Працюючим пацієнтам при поступленні в стаціонар мати при собі довідку з місця роботи про кількість лікарняних днів (протягом поточного року) ті, що були на лікарнямому — копію попереднього лікарняного листка. Рекомендації щодо харчування пацієнтам, які отримують хіміотерапевтичне лікування: приймати термічно оброблену їжу кімнатної температури, більше використовувати білкових продуктів (м ′ясо, риба, яйця (варені). Приймати їжу невеликими порціями до 4-6 разів на добу віддавати перевагу стравам з нейтральним запахом та смаком всі види не гострих, не копчених сирів. Парова, або тушкована котлета з нежирних сортів м′яса, печена та варена картопля, печене яблуко,узвари,тушковані овочі, рагу.
Не рекомендовані страви, що мають різкий запах та гострий смак –смажена цибуля,часник, перець, хрін, аджика, смажене м′ясо та риба, всі види копченостей. Не рекомендовано-кислі страви, цитрусові,томати, консервовані компоти та свіжі соки.