У народі кажуть,що в доброго господаря хата завжди підметена і в ній панує повний порядок. Саме до когорти таких вмілих та вдумливих, як говорять на Прикарпатті, газд належить і нинішній очільник Волинської обласної клінічної лікарні, яка є центром висококваліфікованої, спеціалізованої медичної допомоги дорослому населенню області, Іван Миколайович Сидор. Саме завдяки його зусиллям, непересічному таланту керівника, вмілому організаторові цей медичний заклад став одним з найкращих на Волині та працює за найвищими європейськими та й світовими стандартами. Тут не тільки висококваліфікований колектив лікарів та молодшого персоналу, а й найсучасніша апаратура, котра допомагає одужувати тисячам пацієнтів. Надіємося, що нашим землякам буде цікаво познайомитися з інформацією, яку подає наш сайт.
Нині в лікарні функціонує понад 700 ліжок, із яких 315 терапевтичного профілю, 400 хірургічного профілю, 18 ліжок анестезіології і реанімації. Щорічно отримують стаціонарне лікування майже 25 тис. хворих, виконується більше 13 тис.операцій, кожне 5 оперативне втручання в стаціонарах області здійснюється в хірургічних відділеннях лікарні. Це найбільший за потужністю лікувальний заклад на Волині.
Сьогодні в складі лікарні розгорнуто 28 стаціонарних відділень, 34 — лікувально -діагностичних і допоміжних відділень та служб, а також консультативна поліклініка потужністю 135 відвідувань в день більш як 30 спеціальностями.
В лікарні відкрито кілька центрів: карділогічний, цереброваскулярної патології, розсіяного склерозу, радіаційного захисту населення,ендокринологічний .
При лікарні працює філія деканату факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.
За останні роки інтенсивно впроваджуються новітні медичні технології як в процесі діагностики, так і лікування, придбані численні потужні високотехнологічні та високоякісні апарати:
1,5 Тесловий магнітно-резонансний томограф ф. «Toshiba» із тривимірним зображенням та високим рівнем візуалізації;
Тесловий магнітно-резонансний томограф ф. «Toshiba»
16 – тизрізовий комп’ютер ф. «Toshiba» із низьким променевим навантаженням, можливістю 3 Д реконструкції; найсучасніша ангіографічна установка ф. «Toshiba» із високоточною візуалізацією ;сучасна повністю автоматизована лабораторія ф. «Соbаs» із потужністю 7 тис. аналізів в робочу зміну та забезпеченням всього спектру лабораторних обстежень ( біохімічних, імунохімічних, маркерів – гепатитів, ТОРЧ – інфекцій, гормонів, контролю системи гомеостазу тощо) ; ЕХО –кардіоскопічний апарат експертного класу ф. «Samsung» оснащений черезтравохідним датчиком, тканинним доплером (забезпечує високу інформативність щодо кінетики міокарду), програмним забезпеченням для проведення стрес-ЕХО КС та надає високий рівень візуалізації ; одним із унікальних надбань в лікарні є придбання ультразвукового сканера преміум класу ф. «Philips – Еpig», в якому реалізовані найсучасніші технології ультразвукової діагностики, зокрема, два види еластографії. Перша є альтернативою гістологічному дослідженню та лабораторним тестам і дозволяє визначати ступінь фіброзу печінки. Друга дозволяє диференціювати злоякісні та доброякісні пухлини щитоподібної залози, молочних залоз, м’яких тканин, лімфовузлів, а також удосконалити відбір для пункційної біопсії та оцінювати ефективність хіміотерапії; лікувально-діагностичний офтальмологічний центр оснащений найсучаснішими апаратами японського та американського виробництва : ультразвуковим сканером, апаратом комп’ютерної периметрії, авто-, керато-, рефракто-, пахі-, пневмотонометром, щілинною лампою, а також оптичним когерентним томографом (ОСТ), який дозволяє з високою точністю оцінити стан зорового нерва та всіх шарів сітківки; хірургічним лазером для операції на сітківці; ультразвуковим факоемульсіфікатором та операційним мікроскопом.
Це все, підкреслює Іван Миколайович, створюють передумови для подальшого розвитку мікрохірургії ока – операціям на задньому відділі ока, вітреоретинальним втручанням: відділення анестезіології оснастилось приліжковими моніторами стеження стану пацієнта із центральною робочою станцією ф. Дрегер ; придбано процифровий рентгенівський апарат ф. General Electric (США) на два робочих місця, а також два мобільних рентгенівських апарати для відділень анестезіології та ортопедії – травматології;
General Electric (США)
в лікарні функціонують 4 ендоскопічних відділення. Придбання відеогастроскопа та відеоколоноскопа ф. Olympus -180 EVIS EXERA – ІІІ дало можливість отримувати зображення із 120-тикратним збільшенням при гастроскопії та 150–тикратним при колоноскопії необхідних ділянок. Це дає змогу виявлення ранніх форм раків шлунку та товстого кишківника. Маємо також найсучасніший 12–тиканальний електронейроміограф ф. Ніхон Коден ( Японія), який надає можливість оцінювати ступінь ураження периферичних нервів сплетень та м’язів. Особливо важливо для оцінки первинних м’язових захворювань та ряду нейродегенеративних захворювань. Також дає можливість оцінити викликані зорові, слухові та когнітивні потенціали.
Суттєво удосконалилось оснащення операційних залів :
кардіохірургічні операції на відкритому серці забезпечуються апаратом штучного кровообігу ф. «Shtoker» останнього покоління класу S 5;
придбані аргоно-плазмові коагулятори зменшують інтраопераційні крововтрати та скорочують тривалість операції; сучасна лапароскопічна ендовідеостійка експертного класу (Німеччина) з високою роздільною відеоздатністю укомплектована блоком Лігашу, повним набором інструментів, дозволяє оперувати на всіх порожнинах і значно зменшує травматичність, інтраопераційну крововтрату та тривалість операцій.
Для онкопроктології придбана лапароскопічна відеостійка для проведення малоінвазивних оперативних втручань на всіх відділах товстого кишківника.
Вже підготовлені спеціалісти та здійснені перші успішні операції. Також придбана коагуляційна система фірми Сьорінг та прилад для електрозварювання м’яких тканин: для судинної хірургії придбано ендоваскулярний лазерний коагулятор для операцій на венах нижніх кінцівок.
В урологічному відділенні функціонує ендовідеостійка для проведення трансуретральних резекцій, установка для проведення дистанційної літотрипсії. Останнє придбання — ультрасучасний апарат експертного класу ф. Фольф (Німеччина) — лідера серед виробників апаратури подібного призначення — для контактної літотрипсії каменів сечовидільної системи всіх локалізацій без виключення.
Отоларингологи використовують відеостійку ф. Фольф із набором обладнання для проведення ендоскопічних ендоназальних функціональних операцій на пазухах носа. Також функціонують ендовідеосистема для проведення діагностичної ендоскопії ЛОР – органів та аудіометир і тимпанометр для діагностики гостроти слуху.
Гінекологи в своїй роботі також використовують новопридбану апаратуру: аргоно-плазмовий коагулятор; гістероскоп, укомплектований додатковим обладнанням; набором лапароскопічних інструментів.
Всі операційні блоки оснащені операційними столами ф. «Blanco» та безтіньовими операційними світильниками ф. Ханау – Люкс.