ДОБОВЕ МОНІТОРУВАННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ
Разові вимірювання не дають уявлення про добову криву АТ, не дозволяють підібрати лікарські препарати та адекватно оцінити їх антигіпертензивну ефективність, особливо при разовому використанні.
Тривале моніторування АТ в умовах звичного життя людини відкриває додаткові діагностичні та лікувальні можливості. Традиційне вимірювання АТ подібне моментальній фотографії, «стоп-кадру», в той час як 24-годинну реєстрацію АТ можна порівняти з більш інформативним відеозаписом.
Сучасні підходи до лікування гіпертонічної хвороби передбачають вибір лікарського засобу, що забезпечує адекватний контроль АТ протягом 24 годин. Цим пояснюється важливість тривалої реєстрації АТ як методу оцінки якості антигіпертензивної терапії.
Добове моніторування АТ є стандартним методом обстеження, тому що:
— це єдиний метод обстеження, що дозволяє отримати найбільш повну інформацію про рівень та коливання АТ протягом доби, виявити пацієнтів з недостатнім і надмірним зменшенням АТ у нічні години, хворих з нічною гіпертонією, які є групою високого ризику розвитку враження органів — мішеней :
— добове моніторування є цінним методом обстеження хворих артеріальною гіпертонією, що поєднується з метаболічними порушеннями та ішемічною хворобою серця, який дозволяє виявити індивідуальні особливості добових ритмів АТ і вирішити питання про призначення гіпотензивного препарату з урахуванням його дії на показники добового профілю АТ не тільки в активний, але й у пасивний період доби.
Добового моніторування АТ показане пацієнтам:
« у яких є підозра на «гіпертонію білого халата» та залишається відкритим питання про необхідність лікування;
АВРрго™ — система для добового моніторингу АТ (ДМAT), яка відповідає рекомендаціям Європейського Товариства Гіпертензії (ESH). |
добове ( холтерівське) моніторування ЕКГ
Холтерівський монітор ЕР820 призначений для пацієнтів, які потребують амбулаторного та стаціонарного (холтерівського) моніторингу ЕКГ.
Покази до застосування :
Особливості
Навантажувальний стрес-тест (тредміл)
Навантажувальний стрес — тест ( тредміл ) – метод діагностики та обстеження хворих з серцево — судинними захворюваннями а також метод відбору хворих для проведення коронарографії.
Показами для проведення стрес-тесту є:
Тредміл дозволяє дозувати навантаження шляхом зміни швидкості руху та кута нахилу рухомого полотна. Тредміл містить бокові або передні поручні, які забезпечують стійкість положення пацієнта. Протоколи для клінічних НП включають початкове навантаження, прогресивне збільшення його потуж- ності без зупинки і з адекватним періодом часу на кожному рівні навантажен
ня, а також відновлювальний період. Для проведення НП на тредмілі розроб-
ленні різні протоколи. У ВОКЛ використовують протокол БРЮСА, з досяг-
ненням субмаксимального навантаження.
Варіанти результатів НП:
У ВОКЛ за рік проводиться 1000 стрес-тестів.