Це відділення можна рахувати, що воно оснащене надсучасним відеогастроскопом та відеоколоноскопом фірми Olimpus180-ї серії EVIS Exera-III вартістю 4 млн. грн. Дану апаратуру в своєму арсеналі мають не всі столичні інститутські клініки. За допомогою даного обладнання можна проводити вузькоспектральну ендоскопію (NBI), що дає можливість бачити структуру капілярів і відповідно виявляти ранні форми раку шлунку та товстого кишківника.
Також можна проводити хромоендоскопію та збільшувальну ендоскопію, щоб дати можливість провести якісну патоморфологічну оцінку гастриту згідно Сіднейської класифікації.
В ендоскопах даної серії сигнал зображення перетворюється в цифровий безпосередньо в середині дистальної частини, що зводить до мінімуму кількість артефактів при передачі зображення від ендоскопу до відеоцентру, а за рахунок додаткового підвищення контрасності і чіткості зображення здобуто ідеальне освітлення.
Пасивно-згинальна частина ендоскопу дає можливість апарату безпечно переміщатися по анатомічних вигинах кишківника, не створюючи при цьому больових відчуттів для пацієнта.
Окрім широкого спектру діагностичних можливостей даних ендоскопів є і ряд хірургічних втручань, що можна проводити за допомогою них.
Спеціальне заземлення, яке мають дані ендоскопи для роботи з електрохірургічним інструментарієм дає можливість проводити ендоскопічне видалення поліпів стравоходу, шлунку і товстого кишківника, а також видалення сторонніх тіл, проводити щипцеву і петлеву біопсію, гарячу біопсію, ендоскопічну резекцію утворів слизових оболонок, ендоскопічну підслизову диссекцію.
Важливо зазначити, що дані ендоскопи є надзвичайно легкими в експлуатації та не створюють ніяких незручностей для пацієнта.