Ендоваскулярні (внутрішньосудинні) оперативні втручання за допомогою агіографічної установки в умовах рентгенопераційного блоку успішно здійснюються в КП «Волинська обласна клінічна лікарні» більше 20 років. Їх спектр безперервно розширюється. Придбання ангіографічної апаратури останього покоління Philips Alura Xper FD 20 та постійний професійний ріст спеціалістів — ендоваскулярних хірургів – дає можливість досягати неймовірних результатів в лікуванні хворих із найскладнішою патологією.
Переміжна кульгавість , діабетична стопа, гангрена нижньої кінцівки є проявами та ускладненнями таких грізних хвороб, як облітеруючі захворювання судин нижніх кінцівок та цукровий діабет. Ці захворювання не тільки значно понижують якість життя пацієнтів , але створюють безпосередню загрозу їх здоров»ю та життю. Тому пошук та впровадження новітніх методів лікування таких хворих є пріоритетним завданням.
27.09.2019 р. на базі КП «Волинська обласна клінічна лікарня» була проведена науково-практична конференція «Сучасні ендоваскулярні втручання в лікуванні оклюзійно-стенотичних уражень периферичних артерій різного генезу» із майстер-класом. В конференції приймали участь та демонстрували майстер-клас провідні вітчизняні ендоваскулярні хірурги Денисов Святослав Юрійович, Гиндич Соломія Романівна, Куцин Антон Миколайович ( лікарня «Феофанія») та Гіндич Павло Андрійович ( Національний інститут хірургії та трасплантології ім. О.О. Шалімова), а також спеціалісти обласної клінічної лікарні.
Метою конференції було ознайомлення хірургів області із досягненнями саме ендоваскулярної хірургії , наочна демонстрація нюансів хірургічної техніки та переваги таких малоінвазивних втручань. Для цього була організована пряма трансляція із рентген операційного блоку на екран конференц-залу. Широке коло хірургів мало можливість слідкувати за ходом оперативного втручання в он-лайн режимі, чути коментар операторів та задавати їм питання.
В той день троє хворих на облітеруючий атеросклероз ІУ ст. нижніх кінцівок із важкою супутньою патологією – цукровим діабетом були успішно прооперовані. Двоє із них були виписані із стаціонару на другий день після операції. Третій хворий був переведений на наступний етап лікування.
08.10. 2019 відбулась ще одна значуща подія в роботі судинних та ендоваскулярних хірургів лікарні. Було здійснено так зване гібридне оперативне втручання, а саме поєднання двох методів (ендоваскулярного та відкритого класичного оперативних втручань) в процесі однієї операції. Хоча подібна операція не була першою чи другою в практиці роботи судинної хірургії лікарні, однак високий ступінь оклюзійно-стенотичних уражень судин пацієнтки та їх мультифокальність вимагали від хірургів особливої майстерності.
Напередодні хворій було проведено агіографічне обстеження черевної аорти та артерій правої ноги. За допомогою введеного контрасту було діагностовано оклюзію стегнової артерії, звуження та кальциноз підколінної артерії та оклюзію гомілкових артерій правої ноги. Першим етапом гібридної операції було накладання шунта між верхньою та нижньою частинами стегнової артерії відкритим доступом в умовах класичної операційної, з чим успішно справились судинні хірурги Біднюк Роман Миколайович та Пісачук Сергій Васильович. Операція здійснювалась під спінальною анестезією. В подальшому вона продовжилась в рентгенопераційній. За допомогою ангіографічної установки ендоваскулярні хірурги Легкодух Юрій Васильович та Тарновецький Володимир Афанасійович вміло здійснили ангіопластику підколіної артерії та реканалізацію з ангіопластикою артерій гомілки.
Простіше кажучи, це були дві операції одночасно при одній анестезії. Для організму хворих такі операції є менш навантажувальними. Окрім того, не менш важливим є те, що нижню кінцівку вдалось зберегти від ампутації. Кровотік по судинах відновився, нога стала теплою, болі зникли.
Із ходом операції, що був записаний на камеру, маєте можливість ознайомитись на представленому відеоролику.